10 Harika Javascript Kütüphanesi

Javascript kütüphaneleri artık olmazsa olmazımız. Her projesinde jQuery kullanmayan yoktur herhalde, Bu gün farklı amaçlarla farklı yerlerde kullanabileceğiniz 10 harika javascript eklentisini göstermek istiyorum.

Dynamo.js

Dynamo JS

Dynamo JS HTML içersinde kullanıcının görmesini daha fazla istediğiniz yerleri manipüle ederek, dikkatini çekmeyi amaçladığınızda kullanabilirsiniz.

 

 

 

Dropkick JS

dropkickjs

Dropkick JS kullanıcılarınıza farklı combobox türü sunmak isteyen web programcıları için kullanılabilir.

 

 

 

 

 

Hammer JS

 Hammer JS ile multitouch özelliği olan tablet ve bilgisayarlar için oldukça kolay bir şekilde kontrol yazabilirsiniz. Sitenin girişinde bulunan jQuery kodu da oldukça güzel, swipe left olduğunda şunu yap tarzi kodlar yazmak gayet basit.

 

 

 

Holder JS

Holder JS projeleri hazırlarken kullanacağımız görsellerin kesin belli olmaması halinde kullanabileceğimiz gayet güzel bir eklenti, img tagının içerisine istediğimiz imaj ölçüsünü söyleyerek o boyut bir imajın bize geri dönmesini sağlıyoruz. Gayet kullanışlı bir eklenti.

JsZip

Bu eklenti sayesinde artık zip dosyalarını js ile açıp,düzenleyip kaydedebilirsiniz. Daha söyleyecek birşey kalmadı javascript için, gittikçe güçleniyor.

 

 

Kartograph JS

Google map günümüzde oldukça fazla kullanıcı topluyor. Fakat Kartograph kullanıcılara google map olmadan da harita üzerinde veri göstermelerine yardımcı oluyor. Oldukça güzel bir kütüphane, veri ile uğraşanların incelemeleri gayet güzel olur.

Morris JS

Güzel görünüşlü grafikler hazırlamak bu eklentiyle oldukça kolay.

 

 

 

 

moke JS

Smoke JS ile kullanıcılara  güzel bir şekilde popup çıkartabilirsiniz, ve istediğiniz bilgileri bu js kütüphanesiye kullanıcıdan alabilirsiniz.

 

 

 

uri js

Bu javascript kütüphanesi ile artık URI parse etmek çok daha kolay. Regexle uğraşmadan doğrudan URI’dan istediğimiz bölümü parse edebiliriz.

 

 

 

 

 

uiji JS

Uiji Jquery’e eklenti olarak gelen bir kütüphane ve bu kütüphane ile daha hızlı html içeriği hazırlayabiliyoruz.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir