Şahin Yanlık

Web Programcısı

Web programcısı durmadan internette yeni teknolojileri görmeye çalışan ve bunlara yön veren kişidir.

Eğitim

Marmara Üniversitesi

Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği (İngilizce)

2005 - 2010

Aldığımız dersler yoğunluklu olarak programlamanın temelleriydi bunlar içerisinde Java,C#,PHP gibi dillerin yanı sıra Database dersleri bulunmaktaydı. İlk yıllarda ise elektronik dersleri aldık. Microcontroller, PLC dersleri de cabası. Programlama olmadan yaşayamam.

Anadolu Üniversitesi

İktisat Bölümü

2006 - 2011

Üniversitenin birinci yılında hedefimi çizmiştim; Öğretmenliğin yanı sıra diğer dallara yönelikte birşeyler öğrenmeliydim. Tabi bu dalların birincisi günümüzde para. Para yönetimini öğrendim bu dersler ile. İki üniversiteyi aynı anda götürmek beklendiği kadar da zor olmadı.

Marmara Üniversitesi

Bilgisayar ve Kontrol Teknolojisi (YL)

2011 -

Artık okul bitmişti ve bir yerlere araştırma görevlisi olarak atanmak istiyordum. Fakat mümkün olmadı bunun yolu ise akademik kariyer yapmaktan geçiyordu. Okuduğum üniversiteye başvurdum ve gerekli sınavlardan sonra yüksek lisans eğitimime başladım.

Tecrübe

BestinetTam zamanlı/ Malezya

Web Programcısı

Aralık 2016 - Ocak 2018

Bu firmada Spring framework üzerine projeler geliştirdik. Bu proje dünyadaki çoğu ülkeden çalışan transferine olanak sağlayan ve bunun tam anlamıyla her adımının izlenebileceği bir sistem. Ben Maldive ayağında çalıştım.

Kullanılan teknolojiler : Java, Javascript, Spring, Redis, MicroServices, ActiveMq, MySql etc.

MindteckTam zamanlı/ Malezya

Web Programcısı

May 2016 - Kasım 2016

Mindteck firması bir çok kıtada firmalara çalışan sağlayan, ayrıca kendi programcı takımı olan bir firma

Firmanın kullandığı LifeRay adında Java üzerine bir framework var. Önyüzde ise YUI3 kullanarak bu oluşturulan servisleri alan ve bu verilerle işlem yapılmasını sağlayan bir proje üzerinde çalıştım. Ön yüzde JavaScript yazan tek ben vardım.

Bu projeyi Malezya'nın İETT (SPAD) firmasına proje geliştirdik

MNG KargoTam zamanlı

Web Programcısı

Şubat 2013 - Aralık 2015

Working at Software Development of Metric Tech. I involved in many small - midd sized projects listed below. I mostly work in a group these days. But until a few months ago I was working alone.

Business Intelligence Applications for Prime sharing. This application responsible for a sharing prime by target and actual values of employee, and his place on hierarchy. Used Tech : java/j2ee,jax-ws,jdbc,mssqli, tomcat,servlet Front-end : jquery,ajax,html,css, bootstrap.

Business Intelligence Application For Easy SAP user/group management. In this project our aim was making SAP management easily. And so we need to implement most of sap's sdk functionality to our project. Used Tech : java/j2ee, servlet, jax-ws , mssql, sap sdk, tomcat Front-end : jquery,ajax,html,css, bootstrap.

Business Intelligence Application For Easy SAP user/group management. In this project our aim was making SAP management easily. And so we need to implement most of sap's sdk functionality to our project. Note : We are rewriting this project with new technologies. Used Tech : java, spring mvc, spring security, mongodb, angularjs, elasticsearch

Business Intelligence Application For Customer Relation. In this project our aim was to make an application for sales represtentitive. Used Tech : java/j2ee, servlet, jax-ws , mssql, sap sdk, tomcat Front-end : jquery,ajax,html,css, bootstrap.

MNG KargoTam zamanlı

Web Programcısı

Eylül 2013 - Şubat 2014

.Net ve PHP üzerine workflow uygulamalı yazdım.

Profilo Teknoloji Hizmetleri T2Tam zamanlı

Web Programcısı

2011 - 2012

Profilo Aş'ye ait birçok siteyi tekrar yaptım, servisleri ile ilgili geliştirmeler yaptım ve Face2kids adlı bir proje üzerinde uzunca bir süre çalıştım.
Kullandığım diller ve teknolojiler :

PHP,HTML,CSS,JS,AJAX,MySQL

Nano Dijital Reklam Medya AjansıYarı zamanlı

Web Programmer

2010

British Council, Şeker Finans için web sitesi yaptım bunun yanında Kozmologic e-ticaret sitesi için bileşen yazdım
Kullandığım diller ve teknolojiler :

JSP,PHP,ASP.NET,MSSQL,CSS,JS,HTML

BP - ABDYarı zamanlı

Satış Elemanı

2008

ABD'ye gidiş amacım hem dilimi geliştirmek ve bence daha da önemlisi kendi ayaklarımın üstünde durabildiğimi görme isteğiydi. 3 Aylığına NJ eyaletinde kaldım ve her türlü sorunla başbaşa kaldım fakat güzel bir deneyim oldu.

Beceriler

HTML/CSS

Sitenin yapsını bunlarla hazırlıyorum

PHP

Yaptığım sitelerin çoğunluğu server tarafında bu dili kullanıyor.

Java-JSP

Yaptığım bir sitede bu dili kullandım, işi satınalan firma bu dil ile istedi. Java'yı üniversiteden kullanıyordum bunun yanında yaptığım bazı küçük android uygulamalında da java kullanmıştım.

Java Script

Kullandığım her web sitesinde javascript kullanıyorum. Web sitelerini ajax ile yaparak masaüstü uygulama gibi göstermeyi seviyorum. Bunun yanında afilli işler için de bu dili kullanıyorum. Kütüphane olarak jQuery kullanıyorum. Google apileriyle de yaptığım işler mevcut.

Photoshop - Fireworks

Yapılan dizaynları kesmek ve gerekli küçük optimizasyonlar için